Przez ostatnich 13 miesięcy OPO w Spale musiał sobie radzić bez jednego ze swoich hoteli – słynnego, ponad 25-letniego „Juniora“. W sobotę, 19 lutego, odbyła się uroczystość otwarcia tego zmorernizowanego obiektu.
Przez ostatnich 13 miesięcy OPO w Spale musiał sobie radzić bez jednego ze swoich hoteli – słynnego, ponad 25-letniego „Juniora“. W sobotę, 19 lutego, odbyła się uroczystość otwarcia tego zmorernizowanego obiektu.
Junior otrzymał nowoczesny, zdynamizowany wizerunek. Jego wnętrze zostało odświeżone i przebudowane, a z zewnątrz przypomina obiekt o bardzo wysokim standardzie (jak na sportowy internat).
Wczesnym popołudniem, w sobotę, 19 lutego, grupa samorządowców, działaczy sportowych, szefów poszczególnych COS-ów oraz innych, zaproszonych gości wzięła udział w uroczystości otwarcia zmodernizowanego budynku. – Dziękuję wszystkim, którzy przczynili się do tego, że wykonaliśmy tak ciężką pracę w ciągu zaledwie 13 miesięcy. Mam nadzieję, że nasz ośrodek wciąż będzie służył sportowcom i przyczyni się do zdobycia przez nich jeszcze więszej liczby medali – mówił dyrektor spalskiego COS, Zbigniew Tomkowski. Nowy internat poświęcił kapelan polskiego sportu, ks. Edward Pleń. – Słyszałem o dwóch wiecznie żywych ludziach. Jednym z nich jest – to Państwo wszyscy zapewne wiecie. Drugi to dyrektor Tomkowski... – stwierdził ku radości zgromadzonych ksiądz Pleń. Przypomnijmy, że Zbigniew Tomkowski pracuje w tym ośrodku od 40 lat!
W imieniu szefów związków sportowych głos zabrał prezes PZLA dr Jerzy Skucha. – Pamiętam jeszcze czasy, gdy lekkoateci mieszkali tu w dużo gorszych warunkach, ale zawsze mogli liczyć na życzliwość. Teraz będą mieli możliwość przygotowania się do sezonu w dużo większym komforcie. Mam nadzieję, że dzięki Spale wciąż będą zdobywać dla Polski medale! – powiedział.
Chwilę później dyrektor Tomkowski wraz z samorządowcami przeciął wstęgę i wszyscy – przy skocznych dźwiękach regionalnej muzyki – weszli do „Juniora“. Zastępca dyrektora, Waldemar Kwiatkowski, oprowadzał gości po ekskluzywnie wyglądających pokojach. Budynek jest przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych. W sumie znajduje się w nim 65 pokojów, w których można zakwaterować 97 osób.
rb