Menu
1 / 0
Aktualności /

Informacja z posiedzenia zarządu PZLA w dniu 17.06.2012

 

Na początku prezes J.Skucha szczegółowo poinformował o działaniach od ostatniego posiedzenia zarządu, w tym o zebraniu prezydium z dn.17 maja. Informacja o posiedzeniu prezydium znajduje się na stronie internetowej PZLA.

Następnie sprawy szkoleniowe referowali: P.Haczek i K.Kęcki:

Dyrektor Haczek przedstawił  ocenę startu  w Pucharze Świata w chodzie uznając go za nieudany. W kontekście przyszłych Pucharów Świata ustalając skład reprezentacji należy przyjąć jako podstawę kwalifikacji, ranking czasowy. Stwierdzono w dyskusji, że  mimo traktowania przez IAAF tej imprezy jako  priorytetową,  zawodnicy traktują  ją niepoważnie, czasami wyłącznie treningowo.

Prezes Jerzy Skucha zwrócił uwagę na nietypowy termin rozgrywania tegorocznych Mistrzostw Europy w Helsinkach. Mistrzostwa są okazją do uzyskania minimów olimpijskich, możliwością startu kontrolnego dla zawodników posiadających minima. Część zawodników posiadających wskaźniki olimpijskie nie uwzględniła w swoich planach startowych swojego udziału  w Helsinkach.

P.Haczek przedstawił proponowany skład zawodników, którzy posiadają minima uprawniające do startu w Helsinkach.

Prezes poprosił zebranych o opinię na temat zawodników, którzy nie posiadają minimów PZLA, a są wysoko w rankingu europejskim. Po dyskusji i głosowaniu, przy jednym głosie wstrzymującym zaakceptowano start tych zawodników.

K.Kęcki  przedstawił  szczegółowo skład na Mistrzostwa Świata Juniorów w Barcelonie. Prezes Skucha stwierdził, że osoby które uzyskały wskaźniki nie podlegają dyskusji.  Wymieniono poglądy na temat zawodników perspektywicznych  i ich ewentualnego startu bez uzyskania wskaźnika PZLA. Biorąc pod uwagę kategorię wiekową trudno przewidywać przyszłe  losy zawodników. Uzgodniono, że po Mistrzostwach Polski Juniorów w Białymstoku  25 czerwca  członkowie zarządu,  po przedstawieniu propozycji przez dział szkolenia, podejmą drogą elektroniczną decyzje dotyczące ostatecznego składu zawodników.

Prezes Jerzy Skucha dokonał wprowadzenia do przedstawienia składu na Igrzyska w Londynie /stan na 17.06.2012r./. Sytuację szczegółowo omówił  dyrektor P.Haczek. Poinformował o możliwościach kwalifikacji do 8 lipca. P.Haczek przedstawił trzy szczególne przypadki , a dotyczą one K.Tymińskiej, A.Rogowskiej i P.Wojciechowskiego. Zawodnicy ci ze względów zdrowotnych nie mogli uzyskać  minimów. Trenerzy tych zawodników zaproponowali wystąpienie do PKOl o wydłużenie okresu uzyskiwania minimów. W przypadku K.Tymińskiej powinien nastąpić sprawdzian w startach indywidualnych / 5 konkurencji/ do 21 lipca 2012r.  Zaproponowany termin dla A. Rogowskiej i P. Wojciechowskiego to 30.07.2012. Prezes J.Skucha zwrócił się do zarządu o akceptację  wystąpienia do PKOl o wydłużenie  okresu uzyskania minimów. Zarząd zaakceptował propozycję prezesa, przy jednym głosie wstrzymującym.

Prezes poprosił jeszcze o wyjaśnienie w sprawie wskaźników uzyskanych przez P. Rakoczego i B. Osewskiego. Ustalono, że sprawę pozostawia się   do decyzji Komisji Sportowej PKOl.        

Sprawy finansowe zgodnie z zapisami w porządku zebrania przedstawiła H.Zaborowska. Materiały szczegółowe tego punktu zostały przekazane   członkom zarządu w wersji pisemnej. Zarząd podjął  jednogłośnie uchwały zapisane w porządku posiedzenia. 

Nowe projekty marketingowe prezentowali pp. M.Łasiński i P.Długosielski. Pan M. Łasiński omówił projekt systemu licencyjnego dla biegaczy – amatorów. Następnie odniósł się do propozycji Karty Reprezentanta. Ostateczna wersja tej Karty zostanie przyjęta po otrzymaniu opinii Komisji Zawodniczej. W dalszym ciągu M. Łasiński omawiał projekt oferty zgłoszeń do Mistrzostw Polski. Wreszcie dyskutowano temat nowego logo Związku, logo Polskiej Lekkoatletyki oraz logo Mistrzostw Polski. E. Stawiarz stwierdził, ze należy wyjątkowo ostrożnie podchodzić do tematu nowego logo PZLA ze względu na historyczny charakter dotychczasowego logo.

P. Długosielski poinformował, że kończymy współpracę z firmą Reebok oraz trwających rozmowach z potencjalnymi dostawcami sprzętu - sponsorami  technicznymi. Omówił on również ocenę współpracy Związku z dotychczasowymi sponsorami.

W sprawach różnych:

a)    Wniosek o Puchar Kamili Skolimowskiej podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego. Podjęto decyzję, iż przypadku gdy podczas Memoriału J.Kusocińskiego znajdzie się w programie konkurencja – młot kobiet, wtedy będzie nosiła nazwę Puchar K. Skolimowskiej .

b)    K.Kęcki przedstawił wniosek Zespołu Szkół  Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego do zarządu PZLA o wyrażenie woli współpracy i rozszerzenie profilu SMS o lekką atletykę. Wiceprezes  S. Chmara przy tej okazji zaproponował na przyszły rok weryfikację szkół mistrzostwa sportowego i przyznawania środków finansowych na ich funkcjonowanie. Zarząd nie podjął żadnej decyzji.

c)    P. Januszewski poruszył problem jakości pracy sędziów na zawodach. Zwrócono się do przewodniczącego CKS  J. Krynickiego o podjęcie działań zmierzających do poprawy pracy  sędziów, jak  również granicy wiekowej sędziów, przede wszystkim w konkurencjach rzutowych.

Powrót do listy

Więcej