- Prezes J. Skucha zapoznał zebranych z działaniami PZLA związanymi z wprowadzoną deregulacją zawodu trenera i instruktora. W wyniku zawartych porozumień z AWF-ami studenci tych uczelni będą szkoleni w ramach programów studiów bezpłatnie, natomiast pozostałe osoby odbywające szkolenia w ramach odpłatnych kursów będą mogły odpłatnie w PZLA uzyskiwać certyfikaty. Studenci AWF będą uzyskiwali od Związku legitymacje i dyplomy. Dyplomy trenera i legitymacja instruktora będą wydawane bezterminowo, natomiast licencje wydawane będą na czas określony.
- K. Kęcki zapoznał zebranych z zasadami działania w roku 2014 Centralnego OSSM (kontynuacja KNB z 2013 roku). Wg. stanu bieżącego np. województwa mazowieckie i świętokrzyskie zdecydowały już, że obsługa finansowa będzie prowadzona centralnie poprzez PZLA , natomiast białostockie i pomorskie będą ją prowadziły samodzielnie. Pozostałe województwa określą się w tym zakresie w najbliższym czasie. Z 1190 zgłoszonych kandydatów do tej kadry wymagania spełniło 760 zawodników.
- L. Leszczyński poinformował , że na spotkanie kwietniowe z klubami w sprawie rozgrywek ligowych w następnych latach zostaną zaproszone zespoły startujące w tegorocznej ekstraklasie (16 zespołów) oraz 4 zespoły, które nie wystartowały w zeszłorocznym II rzucie. W celu wyboru organizatora tegorocznego I rzutu ekstraklasy zostanie przeprowadzone głosowanie pomiędzy zainteresowanymi klubami nad zgłoszonymi 3-ma propozycjami.
- W drugiej części posiedzenia z udziałem Prezesów i przedstawicieli WZLA omówiono następujące zagadnienia:
- Prezes PZLA przedstawił ocenę działalności Zarządu w pierwszym roku nowej kadencji.
- Prezes PZLA przedstawił wstępną koncepcję Narodowego Programu Upowszechniania Lekkiej Atletyki. W wyniku dyskusji postanowiono włączyć do Programu międzywojewódzkie zawody drużynowe dla młodzieży gimnazjalnej (14-15 lat) oraz zgrupowanie sportowe dla młodzieży objętej programem na wzór „Sportowych Wakacji”.
- Sprawy PZWLA:
Włączenie osiągnięć weteranów do punktacji KMP
Włączenie czynnych zawodników (w wieku powyżej 35 lat) do udziału w HME weteranów 2015 w Toruniu.
Apel do klubów LA o informacje nt. oferty szkoleniowej dla weteranów
- H. Zaborowska (główny księgowy) przedstawiła podsumowanie od strony finansowej ubiegłego roku.
- H. Olszewski (kierownik szkolenia) przedstawił podsumowanie od strony szkoleniowej ubiegłego roku oraz bieżącą sytuację w szkoleniu.
- Odbyła się dyskusja na temat modernizacji stadionów LA (J. Markowski, Zb. Polakowski, Z. Worsa).
- Wiceprezes PZLA, L. Leszczyński przestawił stanowisko Zarządu na temat rozgrywek ligowych w bieżącym roku i w kolejnych latach.
- R. Leszczyński (reprezentował Zachodniopomorski WZLA) przedstawił problem braku wkładu własnego klubów i okręgów w projekty samorządowe i unijne. Zaproponował możliwość wsparcia ze strony Związku (środki sponsorskie).
- Odbyła się dyskusja na temat poprawienia komunikacji na stronach internetowych okręgów (jako pozytywny przykład podano stronę www DZLA).
- Przedstawiono problem z opłatami startowymi organizatorów rozgrywek klubowych, coraz częściej kluby wycofują się z rozgrywek.
- Odbyła się dyskusja na temat zasad podziału środków finansowych na Regionalne OSSM-y (dawna KNB).
- K. Wolsztyński przybliżył autorski program Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego dotyczący upowszechniania LA.
- J. Mazur zasygnalizował problem braku hal do treningu zimowego.