W pierwszej części zebrania wzięli udział prezesi WZLA.
1. Na wstępie prezes przywitali przybyłych gości w osobach Siergieja Bubki i Ireny Szewińskiej przypominając ich osiągnięcia sportowe. S. Bubka w swojej wypowiedzi pogratulował lekkoatletom wielu osiągnięć w historii działalności Związku szczególnie przypominając osiągnięcia ostatniego sezonu, w tym sukcesy organizacyjny oraz sportowy zorganizowanych w bieżącym roku Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie oraz na Mistrzostwach Europy w Zurichu.
W dyskusji z gośćmi zebrani poruszyli problemy związane z dopingiem w lekkiej atletyce oraz przyjmowania obywatelstwa w państwach europejskich przez zawodników z państw afrykańskich oraz aktualnej sytuacji panującej na Ukrainie.
2. H. Olszewski podsumowując działalność szkoleniową w bieżącym roku uznając go za udany przedstawił zebranym największe osiągnięcia, w tym medale i rekordy.
3. H. Zaborowska poinformowała że w roku 2014 Związek uzyskał ze strony Ministerstwa Sportu środki w kwocie łącznej 24 170 tys. zł. Płynność finansowa związku została zachowana , dotychczasowe długi wobec Urzędu Skarbowego zostały spłacone i pozostają jeszcze do spłacenia zadłużenie wobec Ministerstwa Sportu i Turystyki.
4. S. Chmara zapoznał zebranych z uruchomionym przez Związek od miesiąca września’ 2014 programem „Lekkoatletyka dla każdego” informując o uruchomienia w poszczególnych województwach wielu specjalnych ośrodków, o ich programie, zakresie ilości dzieci w poszczególnych grupach. Od przyszłego roku planuje się uruchomienie 30 kolejnych ośrodków. Do realizacji programu udało się pozyskać sponsorów z następujących firm: PKN Orlen, Nestle i 4F.
5. P. Długosielski omówił stan działań PZLA prowadzonych w związku z koncepcją certyfikowania imprez biegowych i wprowadzenia kart biegacza amatora. Aktualnie jest wstępny projekt, który wymaga jeszcze dalszych opracowań i prawdopodobnie jego wersja ostateczna może pojawić się w II kwartale 2015 roku.
6. Następnie Prezesi i przedstawiciele Wojewódzkich ZLA zgłosili w dyskusji szereg szczegółowych pytań i uwag w szczególności na temat zarówno programu „Lekkoatletyka dla każdego” jak i koncepcji certyfikacji imprez oraz wprowadzenia karty biegacza amatora.
W II części posiedzenia Zarządu:
1. Zarząd jednogłośnie zatwierdził zaproponowane przez H. Olszewskiego zasady kwalifikacji zawodników do następujących imprez rozgrywanych w roku 2015: Mistrzostwa Świata, Halowe Mistrzostwa Europy, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Europy Juniorów, Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych, oraz głównych imprez w chodzie sportowym.
2. Na wniosek K. Kęckiego Zarząd jednogłośnie zatwierdził podział środków na zadania Zaplecza KNJ na rok 2015.
3. L. Leszczyński przedstawił główne założenia reorganizacji regulaminu Ligi lekkoatletycznej na rok 2015. Szczegółowy projekt nowego regulaminu zostanie przedstawiony Zarządowi w formie elektronicznej do dnia 15 stycznia 2015r.
4. Na wniosek L. Leszczyńskiego Zarząd jednogłośnie podjął uchwałę o rekomendacji najbliższemu Krajowemu Zjazdowi Delegatów PZLA przyjęcia „Polskich Przepisów Antydopingowych” w wersji zaproponowanej przez Komisję do Zwalczania Dopingu w Sporcie.
5. Zarząd pozytywnie zaopiniował wniosek trenera E. Szymczaka w sprawie utworzenia przy AWFiS w Gdańsku Pomorskiej Akademii Tyczki.
6. W związku z uruchomieniem nowego systemu licencyjnego dla trenerów i instruktorów w lekkiej atletyce na wniosek M. Fostiaka uznano za konieczne opracowanie i opublikowanie szczegółowych zasad i wysokości wnoszonych opłat oraz dokonanie ich podziału na rzecz PZLA i WZLA.