W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się spotkanie członków Klubu Polska Londyn 2012. W gronie uczestników tego programu jest dziesięcioro lekkoatletów.
W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się spotkanie członków Klubu Polska Londyn 2012. W gronie uczestników tego programu jest dziesięcioro lekkoatletów.
Cała dziesiątka (wraz z trenerami) stawiła się na czwartkowym spotkaniu z Ministrem Sportu i Turystyki, Adamem Gierszem oraz z tzw. Grupą Wsparcia programu. W siedzibie PKOl obecni byli: Anita Włodarczyk, Anna Rogowska, Monika Pyrek, Kamila Chudzik, Tomasz Majewski, Marcin Lewandowski, Grzegorz Sudoł, Piotr Małachowski, Sylwester Bednarek i Szymon Ziółkowski. Sportowcy otrzymali specjalne certyfikaty członka Klubu Polska Londyn 2012. Wszystkie certyfikaty zostały opatrzone mottem "Vincit Qui Patitur" - "Zwycięża ten, kto wytrwa".
fot. Marek Biczyk
Lekkoatleci stanowią najliczniejszą (obok wioślarzy, których jest 12) grupę zawodników, szkolonych w ramach programów indywidualnych Klubu Polska Londyn 2012. W elicie jest 44 sportowców, reprezentujących 10 dyscyplin. Oprócz nich Ministerstwo Sportu i Turystyki wyznaczyło też 76-osobową grupę, szkoloną wg ścieżek indywidualnych (jest tu 13 lekkoatletów).
fot. Marek Biczyk
Podczas czwartkowej wizyty w Warszawie elita kandydatów do startu w letnich oraz zimowych igrzyskach rozmawiała z kierownictwem ministerstwa sportu i PKOl.
- Program Klub Polska - Londyn 2012, Klub Polska - Soczi 2014 oraz ścieżki indywidualne to nowatorskie rozwiązanie w naszym sporcie. Cel jest jeden - stworzenie jak najlepszych warunków elicie oraz tym zawodniczkom i zawodnikom, w których szkoleniowcy pokładają nadzieje na dobre wyniki w letnich i zimowych igrzyskach - przypomniał Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz.
Szef resortu razem z sekretarzem generalnym PKOl Adamem Krzesińskim wręczył odświętnie ubranym zawodniczkom i zawodnikom certyfikaty. - Jestem bardzo zadowolony z tego pierwszego spotkania z członkami Klubu Polska. Ten projekt wprowadzony przez ministerstwo w ubiegłym roku to wyraz zmian w polskim sporcie. Mam nadzieję, że w końcowym efekcie dorobek medalowy będzie lepszy aniżeli w Atenach 2004 i Pekinie 2008, gdzie nasi reprezentanci zdobyli po dziesięć medali - powiedział Giersz.
Minister dodał, że miesiąc temu dziennik "USA Today" przydzielił poszczególnym krajom olimpijskie medale igrzysk w Londynie. - Polska otrzymała 17 medali, w tym trzy złote Anity Włodarczyk, Piotra Małachowskiego i Marcina Dołęgi (podnoszenie ciężarów). Co do liczby nie jestem aż takim optymistą, ale jestem przekonany, że w Londynie będzie ich więcej aniżeli w Atenach i Pekinie - zaznaczył Giersz.
fot. Marek Biczyk
- Na tym pierwszym spotkaniu członków Klubu Polska chcieliśmy przede wszystkim zapoznać się z opiniami sportowców, zapytać jakie mają uwagi i w ogóle dowiedzieć się, jak przebiegają przygotowania do walki o olimpijskie paszporty - zaznaczył Krzesiński. Podkreślił, że komitetowi olimpijskiemu, a także i ministerstwu bardzo zależy na służeniu sportowcom daleko idąca pomocą.
rb, PAP